Alüminyum Doğrama

Alüminyum, inşaatlarda çok kullanılan bir metaldir. Özellikle, kapı, pencere, giydirme cephe gibi uygulamalarda, sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik yönden üstün özellikleri nedeniyle, “kaliteli inşaat”ların tercih ettiği malzemedir.
Alüminyum kapı ve pencerelerin sahip olması gereken minimum şartlar aşağıda özetlenmiştir.
Profil kalitesi:
Kullanılan alüminyum profiller, Amerikan normuna göre AA 6063-T5 veya Avrupa ve Türkiye standardlarına göre 6060-T5 / 6063-T5 alaşımından üretilmelidir. (Profil üreticisinde TS 5247 (EN 12020-1)  kalite belgesi aranmalıdır). Bu standard “Hassas Tolerans”ları esas aldığından profillerin birbirleriyle çalışması daha iyi olur. 
Alüminyum ekstrüzyon standardı olarak, bir diğer standard olan ve “Normal Tolerans”ları esas alan TS EN 755-9 Standardı’na göre üretim yapılabilirse de, daha dar, bir başka deyişle “hassas tolerans”lar tercih edilmelidir.
Rüzgar ve taşıma yükü bakımından yapılacak statik hesap tahkikiyle bulunan profil kesitleri daha ince çıksa dahi, vida kullanılması ve doğramanın dayanıklılık ve emniyetli olması için profillerin et kalınlığı 1.8 mm.’den az olmamalıdır. (Cam çıtaları hariç).
Kapılarda, pencerelere göre daha geniş tipte ve minimum 2 mm kalınlığında profil kullanılmalıdır.


Alüminyum Doğrama Adana da profesyonel servis ekibiyle Life Otomasyon da. Fiyatları ve ayrıntılı bilgi için telefon: 0549 369 79 49