Yükleme Rampası

Zemin ile yükleme yapılacak araç arasında ki yükseklik farkını gidermek için daha hızlı ve güvenli çalışma imkanı gerektiren endüstriyel tesis, depo gibi alanlarda ihtiyaç duyulan sistemlerdir. Yükleme rampası, seviye ayarlama özellikleri ile sirkülasyonun yüksek olduğu tesislerin yükleme-boşaltma alanlarında, farklı yükseklikteki araçlar ile zemin arasında oluşabilecek yükseklik farklarını ortadan kaldırır. Yükleme için kullandığınız forklift, transpalet gibi araçların yüklenecek araç içine daha kolay girebilmesi ve güvenli ve hızlı bir şekilde çalışılmasını sağlar. Rampa sisteminde yükleme rampası derinliği, bina ve araç arasındaki yükseklik farkını en kullanışlı biçim ile ayarlanabilecek şekilde seçilir.
Yükleme rampalarında, kontrol üniteleri yardımıyla rampa yüzeyinin, indirme veya kaldırma hareketi, dudakların uzanma-kısalma veya salınım hareketi istenen şekilde yönetilir.
Yükleme rampaları, çeşitli ihtiyaçlara göre kullanabilme özelliği olan farklı tiplerde özelliklere sahip sistemler de kurulabilir.  Teleskobik lipli, teleskobik menteşeli rampalar,  makaslı platform rampa, dik tip rampa ve mobil seyyar rampalar yükleme rampası tiplerine örneklerdir.
Menteşeli rampalar tır ve kamyon gibi yüksek araçların yüklemelerinde tercih edilir.  Menteşeli hidrolik rampanın bu yüklemelerde tercih edilme sebebi yükleme dilinin dairesel olarak hareket edebilme özelliğinin olmasıdır.
Teleskobik lipli rampalar ise genelde yüklemelerin yan alanlardan gerçekleştirildiği ve konteynır yüklemelerinde tercih edilir. Teleskobik lipli hidrolik rampanın bu yüklemelerde tercih edilme sebebi ise rampa dillerinin uzayabilme özelliğidir.
Makaslı platform rampalar, sistem yapısı nedeniyle kriko sistemiyle manuel olarak istenilen yüksekliğe ayarlanabilir. Bu tür yükleme rampalarıihtiyaca göre istenilen ölçü ve detaya uygun şekilde imal edilmektedir. Dik tip rampalar makaslı platform rampalara benzer şekilde özelliklere sahip olup dik yönlü şekilde yukarı kalkarak yükleme için kullandığınız forklift yada transpaletin araç içine en uygun şekilde ulaşmasını ve yükünüzün rahat ve güvenli şekilde aktarılmasını sağlamaktadır.
Dik tip rampalar da makaslı rampalar gibi istenilen ölçüye ve detaylara göre imal edilebilir.
Mobil seyyar rampalar da yine kriko sistemiyle çalışmaktadır ve tercih edilen istenilen yüksekliğe göre ayarlanabilmektedir. Seyyar kullanma özelliği sayesinde yük aktarma işlemini istediğiniz alanlarda gerçekleştirebilirsiniz. Mobil rampa, aktarım yapmak istediğiniz alanlarda size maksimum hareket kabiliyeti sağlar.
Yükleme rampası uygulamalarında yüklenmesi gereken aracın rampaya yaklaşması esnasında oluşabilecek çarpma gibi durumların önüne geçmek için duvar yastıkları kullanılmaktadır. Rampa sistemleri firma kimliğinize uygun olarak tercih edilen renklerde üretilebilir.
Yükleme Rampası Adana da profesyonel servis ekibiyle Life Otomasyon da. Fiyatları ve ayrıntılı bilgi için telefon: 0549 369 79 49